Vice Principal

P.N. Okike (Mrs.) B.Ed (Biology); M,Ed (Counselling)

Science Department

M.A. Dauda (Mr.) B.Tech. (Agriculture) Ag. Head of Department
A.O. Awosile (Mrs.) B.Ed. (Biology)
A. Amusan (Mr.) B.Sc; M.Sc. (Chemistry)
J. Kareem (Mr.) B.Sc. (Physics), PGDE

Mathematics and Computer Studies Department

T.A. Layiwade (Mr) B.Sc./Ed (Mathematics) Ag. Head of Department
S.A. Adewuyi (Mr) B.Sc./Ed. (Mathematics)
J. A. Ojo (Mr.) N.D., B.Sc. (Mathematics) PGDE
A.P Alawode (Mr) B.Sc (Mathematics) PGDE
M. Omolere (Ms.) B.Sc. (Computer)

Languages Department

J.O. Olasunboye (Mr.) B.Ed (English Language) Head of Department
A.S. Adeyeye (Mrs.) B.A./Ed. (English Language)
O.D. Fagoroye B.A./Ed (Yoruba Language)
Y.O. Amusa (Mr.) B.A. (Dramatic Arts) M.A. (Theatre Arts)
A.O. Isola (Mrs.) NCE; B.A./Ed. (English Language)

C.R. Caleb (Mrs) B.A./Ed. (French)

Arts and Social Science Department

B.S. Omowore (Mr.) B.Ed.; M.Sc.; GIS (Geography) Head of Department
T.O. Adeniji (Mr.) B.Ed (SPG/Christian Religious Studies)
B.B. Adeleke (Mrs.) B.Ed. (Government)
G.T. Ifedayo (Mrs.) B.Sc./Ed (Economics)

Vocational and Tech. Studies Department

R.A. Adeolu (Mr.) B.Ed (Business  Education/Accounting) Head of Department
O.M. Fagade (Mr.) B.Sc./Ed (Business Studies/Commerce)
A.K. Adeogun (Mr.) HND (Visual Arts) PGDE
A.A. Akorede (Mr.) B.Sc/Ed (Physical Health Education)

R.T. Fajobi (Mrs)  B.Ed (Home Management)
K.A. Badmus (Mr.) H.N.D. (Architecture)

Counseling Department

E.A.A. Adeniji (Mr.) B.Ed., M.Ed. (Guidance and Counseling)
A.D. Oladokun (Ms) NCE; B.Ed. (Guidance and Counseling)

Hostel Supervisors

D.R. Aderibigbe (Mrs.) HND (Microbiology)  Junior Girls Hostel Supervisor
M.B. Fakorede (Ms.) B.Sc (Mathematics)  Senior Girls Hostel Supervisor
A.B. Akinloye (Mr.) N.D., B.Sc. (Physics)  Junior Boys Hostel Supervisor
G. Eperetun (Mr.) B.Sc. (Plant Biology)  Senior Boys Hostel Supervisor

Bursary

A.A. Akinniyi (Mr.) HND; ACA  Bursar

O.D. Oladapo (Mrs.) B.Sc./Ed (Accounting)  Assistant Bursar